ešte sme tu..

Prečo Farmárske trhy?

Prečo Farmárske trhy?

 

Prečo sme prišli s touto myšlienkou? O tom prečo náš presviedčajú fakty o klesajúcom predaji slovenských výrobkov podľa prieskumov neustále klesá podiel slovenských výrobkov v obchodných reťazcoch. Kým v roku 2011 predávali 50 % slovenských výrobkov, v tomto roku je to len 44 %. V porovnaní s okolitými krajinami je táto štatistika dosť smutná, keďže v Poľsku sa predáva takmer 82 % domácich výrobkov, v Maďarsku cez 67 % a v Čechách cez 70 %.

Naším cieľom je realizovať farmárske trhy vo viacerých mestách Slovenskej republiky, kde budú miestni pestovatelia, výrobcovia, poľnohospodári predávať svoje produkty priamo zákazníkovi. Chceme vytvoriť miesto plné jedinečných chutí, vôní a farieb, kde stretnete mäsiara, pekára, mliekara ... a budete mať možnosť sa s nimi porozprávať, poradiť, ochutnať ich výrobky. Práca našich poľnohospodárov a prvovýrobcov na Slovensku je neviditeľná, nedostatočne ohodnotená a zaslúži si väčší rešpekt.

Naším záujmom je podporiť nezávislých pestovateľov, miestnych farmárov a výrobcov slovenských produktov. Priamy predaj im dáva šancu lepšie prežiť v dnešnej globalizovanej ekonomike. Našou snahou je zabezpečiť, aby farmárske trhy boli pestré a rozmanité okrem iného aj skladbou ponúkaných produktov. Všetky potraviny, predávané výrobky sú pestované, chované, nakladané, údené, alebo inak pripravené priamo našimi výrobcami. Slovensko je krásna krajina plná zelene, hôr a nekonečných polí a je tu veľa ľudí, ktorí majú miesto, čas a šikovnosť nám ponúknuť vlastnoručne vypestované a vyrábané kvalitné produkty. Máme záujem na tom, aby Farmárske trhy v úzkej spolupráci s prvovýrobcami, pestovateľmi a poľnohospodármi ponúkli alternatívny zážitok z nakupovania, možnosť vychutnať si jedinečnosť tradičných slovenských produktov.

A nakoniec – jednoducho a stručne:

Tešíme sa na Vašu návštevu..© 2013-2017 Farmárske trhy s.r.o. Všetky práva vyhradené.